| CptBlackBeard a întrebat:

Am un laptop HP Pavilion 450 Go 8GB Ddr3 1600, Intel core i7, si problema ar fi placa video care e de 2 GB DDR3 (cred). Ideea e ca as vrea ceva mai mare de 4 GB DDR4-5 dar nu gasesc de unde as putea cumpara. din cate stiu exsista placi video pentru laptopuri si se pot inlocui. Tin sa mentionez ca placa video e DEDICATA (nu e f rea dar vreau ceva mai bun).

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu poți înlocui acea placă video. Ea este lipită de placa de bază.
Singurele plăci video ce merg înlocuite la laptop sunt cele pe socket MxM, a ta nu este.