| dorianBrawl a întrebat:

Am vrut sa imi iau un calculator de gaming si am gasit unul la 1359 lei care are sistemul dupa parerea mea bun dar as vrea sa stiu daca
mertita banii!

Procesor Frecventa procesor (GHz): 3.4
Procesor: Intel Core i3
Cache L2: 3MB
Putere consumata (W): 55
Tehnologie de fabricatie (microni): 22
CPU Socket: 1155
Tip procesor: i3-3240
Placa De Baza Chipset: Intel H61
Audio: 6CH Premium Level HD AUDIO
Retea: LAN ON Board
Porturi: 4 x USB 2.0
1 x PS/2 keyboard port
1 x PS/2 mouse port
1 x RJ-45
3 x audio jacks (Line In/Line Out/Microphone)
Sloturi 1 x PCI Express x16
2 x PCI Express x1
Placa Video Tip integrata
Memorie Memorie: 8GB
Tip memorie: DDR3
Frecventa memorie (MHz): 1333
Module Memorie Standard: 2 x 4GB (4GB Bonus)
Sloturi memorie: 2
Unitati De Stocare Capacitate HDD: 500
Interfata HDD: SATA II
Numar HDD: 1
Unitati citire/scriere: DVD-RW
Periferice Mouse: Da
Tastatura: Da
Boxe: Nu
Monitor: Nu
Software Sistem de operare: Fara sistem
Carcasa Putere sursa (W): 420W
Carcasa:

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Si de 1GB se misca o placa video buna...asa cum am si eu un i3 de 4GB si o placa video nVidia GTX 550 TI de 1GB, si functioneaza fara probleme la jocurile noi de ex.ma-m jucat Battlefield 3 pe ultra, Fifa 14 pe hight, si multele altele fara probleme... Daca te gandesti sa il achizitionezi mai pui ceva bani deoparte sa iti cumperi placa video, sursa in caz ca nu va tine o placa video noua rami de 8GB care sa fie pe dual chanel si cam atat!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Fugi de-aici cu ragaliile astea. Uite un sistem in bani putini cu mult peste prostia de mai sus - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/835351/

| CoL00SaL a răspuns:

Ala nu este de gaming este sabut pc-ul are placa video integrata si alea integrate nu sunt bune pentru gaming...sunt bune pentru Office, Filme, Web, etc.Ai slot pci-e in caz ca vei cumpara o placa video buna apoi da e bun pentru gaming...Eu iti recomand sa iti faci pc pe piese, o sa iesi mai ieftin. Daca vrei pentru gaming mai strange ceva banuti si ia-ti un i5 sau un i7.Bafta!

| dorianBrawl explică (pentru CoL00SaL):

Dar daca mi-asi lua o placa video de 2 gb ram ar fi bun pentru gaming? si as vrea sa imi raspunzi asa. Cum s-ar misca daca mi-as lua o placa video Nvidia Geforce de 2 gb si a doua este daca mi-as lua placa video si un procesor i5. dar in general daca mi-as lua placa aia video de 2 gb ram ar fi bun pentru gaming?

| CoL00SaL a răspuns (pentru dorianBrawl):

Si de 1GB se misca o placa video buna...asa cum am si eu un i3 de 4GB si o placa video nVidia GTX 550 TI de 1GB, si functioneaza fara probleme la jocurile noi de ex.ma-m jucat Battlefield 3 pe ultra, Fifa 14 pe hight, si multele altele fara probleme... Daca te gandesti sa il achizitionezi mai pui ceva bani deoparte sa iti cumperi placa video, sursa in caz ca nu va tine o placa video noua rami de 8GB care sa fie pe dual chanel si cam atat!

Răspuns utilizator avertizat