| jon987654321 a întrebat:

Salutare,as avea nevoie de niste pareri sau poate s-a mai intamplat asta ca eu nu mai stiu ce sa fac, am un laptop Dell inspiron procesor i5 2.3ghz,placa video nVIDIA 525m 1gb 4ram, de doua zile nu mai am fps in jocuri mai exact cs go pana acum 2 zile jucam foarte bine cu 70-120 fps in crestere si scadere si cu 60fps constant pentru mine era perfect pentru acest laptop dar de doua zile nu mai merge deloc am doar 10fps constant in cs go chiar si in cs 1.6 nu mai am fps 100 care il aveam constant pica la 50 60 e ca si cum ar rula pe placa integrala cu toate ca am setat fortat sa fie totul pe nVIDIA, acum 2 saptamani am mai avut problema asta dar o rezolvam cu un reinstall la placa video si cam atat nici nu mai setam vertycal sync off mergea fps constant si cu on..acum nu mai vrea deloc am incercat tot ce e posibil reinstalat windows-ul drivere peste drivere si vechi si noi tot la fel..am jucat cam 10 15 minute cs go cu 10 fps si era cam ciudat ca de abia s-a incalzit foarte putin ca si cum as sta pe google si inainte cand aveam fps ok se incalzea tare in cat pe langa cooler mai puneam si un ventilator e ca si cum nu ar rula jocul cam asa pot zice nici nu mai lucreaza procesorul nimic, cand pornesc sa vad temperaturile incepe sa lucreze se aude cum face zgomot si incepe sa se incalzeasca..deci daca a'ti sti cam ce ar putea fi? pasta am schimbat'o chiar azi ..cam de 3ori luna asta am schimbat'o,am cam fortat laptopul cu cs go-ul dar chiar nu am idee ce se intampla daca stiti vreo solutie as fi recunoscator, mersi mult.
confused

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Vezi temperaturile

| jon987654321 explică (pentru alexboss2020):

Cand nu sunt pe joc procesorul 40grade placa video 50 de grade.

| alexboss2020 a răspuns (pentru jon987654321):

Cand joci ma intereseaza

| jon987654321 explică (pentru alexboss2020):

Placa video 65 70 si procesorul 55-65 chestia este ca si cooler-ul mic de la laptop nu se mai invarte mereu ..probabil e cu senzor da eu stiam ca inainte parca se invartea mereu indiferent ca rulam sau nu ceva in full..am intrat pe cs 1.6 si a mers 100 fps constant pentru vreo 5 minute dupa iar pica fps pe go la fel 10 nu urca deloc e blocat nu stiu ce are...problema este ca nu se mai incalzeste laptopul cum era normal.dar functioneaza perfect in schimb...