| AdelinRO123123123 a întrebat:

Salutare, as dori sa imi pun si eu un ssd si nice ram pe laptop, cu ssd m-am lamurit dar la rami nu, daca eu am pe laptop automat 4gb RAM mai pot pune o placut de 8gb ram si sa am 12 sau sa mai pun una de 4 si sa am 8, asa functioneaza, nu?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Poti adauga placute rami numai daca ai slot liber, daca nu ai atunci normal ca nu ai unde sa adaugi! Dar poti sa schimbi acea placuta de 4gb intr-unul de 8 gb, asta e tot ce poti face!