| Anonim89237 a întrebat:

Salutare, as vrea sa achizitionez respectivul pc din wishlist https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3411784/
Toate componentele sunt compatibile?
Pe viitor vreau sa ii adaug un 1050ti sursa va duce configuratia?
Va exista bottelneck intre placa video si procesor?
Pot face OC decent pe placa de baza?

Răspuns Câştigător
| Ioan_Frincu_1992 a răspuns:

Felicitari o alegere buna, intr-adevar poti juca orice joc pe low unele pe medium chiar pe high, pe FHD, recomandarea mea este sa faci un update de bios sa nu ai surpriza ca nu ai semnal video si nu poti instala nici macar windowsul.
Da poti face OC si recomand dar cu grija
Nu exista bottleneck scoateti ideea asta din cap cand vorbim de piese ce abia au aparut daca vorbim de o diferenta de 10 ani intre piese da uneori nici acolo
Iar eu nas merge pe 1050ti as merge pe 1060 pe 6Gb sau mai bine asteapta urmatoarea serie 11
Game on

2 răspunsuri:
| Jannah a răspuns:

1) DA, sunt compatibile
2) DA, sursa iti va duce sistemul
3) Nu, nu vor exista probleme
4) Da, dar nu recomand ( parerea mea )

| Anonim89237 explică (pentru Jannah):

Dc nu l-ai recomanda?