| Anonim89237 a întrebat:

Salutare,as vrea sa mi achitionez un pc de gaming acesta fiind un :https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3401412/ caruia ii voi adauga un r3 2200g, iar in viitor planuiesc sa i cumpar o placa video (1050 ti sau rx 570 )
Va exista bottleneck intre acel procesor si placile video mentionate?
Toate componentele sunt compatibile?

Răspuns Câştigător
| GaryOfLivia a răspuns:

Incearca sa iei RAM cu viteza mai mare (2933 / 3300 MHz) ca asa e bine pe ryzen.
In rest e ok, nu o sa existe bottleneck nici cu ceva mai bun ca 1050 ti-ul gen 1060 / 1070

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Nu exista bottleneck, stai linistit. R3 2200g are o placa video decenta, iti vor merge si jocuri de genul PUBG in 30+ fps pe detalii medii-low pe el. Daca iti iei si un 1050ti sau 1060 vei avea un pc foarte bun.