| Chunkypops a întrebat:

Salutare, caut un joc similar seriei Civilization tradus in Romana.
Online sau offline, daca include culturi asiatice, cu atat mai bine.

Caut pentru tatal meu sa il "lansez" in lumea jocurilor. Ii plac serialele korene pe Netflix si politica, afacerile.

Multumesc!

5 răspunsuri:
| Fury12 a răspuns:

Metin2

| Chunkypops explică (pentru Fury12):

Din cate stiu eu, Metin2 e un MMORPG Grinder din 2010 si nicidecum un joc de strategie mai nou. Din pacate nu cred ca o sa rezoneze tatal meu de 61 de ani cu Metin2.

| Fury12 a răspuns (pentru Chunkypops):

Pai... ai putea să îl pui sa joace Stronghold Crusader este un joc de strategie super și trebuie să stai mult sa te gândești.
Este vorba în acest joc că tu ai un rege îți construiești regatul și trebuie să ataci alți regi care au regate și are multe misiuni.

| Chunkypops explică (pentru Fury12):

Tradus in Romana...

| Fury12 a răspuns (pentru Chunkypops):

Nu, dar are imagini incearca e foarte tare...