| CubeSteff3906 a întrebat:

Salutare comunitate TPU! Recent am achiziționat un laptop Acer Inspire 3 A315-55G-73N2 și as avea 2 curiozități. În primul rând, cu as putea sa ii schimb sistemul de operare din Linux în Windows 10 și cât m-ar costa? În al doilea rand, as vrea sa ii măresc memoria video de la 2 la 8GB ținând cont ca are procesor i7 ca să meargă jocurile blana : cum as putea face asta și cât m-ar costa? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gamersamp12 a răspuns:

Nu ai sanse sa mearga jocurile blanao pe laptop deoarece seria de procesor i7 pe care o ai se termina cu litra "U" ce inseamna ca este limitat procesorul deoarece nu are destule resurse ca un PC.
Adica un laptop nu o sa duca nici o data cat un pc. Cat despre windows 10 te poate costa vreo 100-200 de lei.

1 răspuns:
| Romaniamafia a răspuns:

Memoria video nu o poti modifica, nu este ca la desktop.