| InsanityDoge a întrebat:

Cu placa video gtx 650 pot rula jocuri care vor aparea macar la grafica medie? un exemplu ar fi gta 5.Mai am ram de 8 ddr3 la 1333mhz, placa de baza p5p41t le si procesor dual core 3. 2ghz.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

750>650. Destul de evident, nu? laughing
Exista j'de mii de teste pe net, plus de asta poti sa te uiti direct la specificatii sa vezi ce si cum - nucleu mai nou, consum redus, frecvente mai mari, suport DX/OGL imbunatatit.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Majoritatea la medium fara probleme. Acuma depinde si de rezolutie.
@Apetrei_Bogdan_1995: Say what? Incearca limba romana. Am GTX 750 Ti si cel putin daca discutam de BF4, degeaba ai placa aia daca nu ai si macar un quad core decent ca procesor...

| InsanityDoge explică (pentru KodrutZ):

Imi poti da un link cu placa video gtx 750? Si vreau sa stiu si daca e compatibila.

| InsanityDoge explică (pentru KodrutZ):

De la eMAG daca se poate

| KodrutZ a răspuns (pentru InsanityDoge):

Nu are ce sa nu fie compatibil. Vezi la eMag urmareste resigilatele. Cum apare una, sari pe ea.http://www.emag.ro/......DG2H4BBBM/ - uite cu 50 RON reducere.

| InsanityDoge explică (pentru KodrutZ):

Deci asta e mai buna decat gtx 650?

| KodrutZ a răspuns (pentru InsanityDoge):

750>650. Destul de evident, nu? laughing
Exista j'de mii de teste pe net, plus de asta poti sa te uiti direct la specificatii sa vezi ce si cum - nucleu mai nou, consum redus, frecvente mai mari, suport DX/OGL imbunatatit.

| buzucan a răspuns:

Daca vrei sa cumperi o placa video asa cum trebuie te poti interesa pe internet de review-uri, teste, nebunii.
Ca sa intelegi mai bine fenomenul, uite un articol: http://www.chestiiutile.com/......buget.html

| Softwer a răspuns:

Da poti rula, pot eu cu un gt 630 pe low-medium.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Gtx 650 + 100 si te-ai facut cu un gtx 750 care sustine Battlefiel 4 pe medium la 60 FPS indiferent de harta, ect asa asculta-ma.