| mihaicostelian1240 a întrebat:

Salutare, draga comunitate.
Daca un baiat de pe skype mi-a vazut pe partajare (eram in setari si am uitat ca am partajarea)
Link speed (Receive/Transmit)
Link-local IPv6 address
IPv4 address
IPv4 DNS servers
Primary DNS suffix
Manufacturer
Description
Driver version
Physical address (MAC)
Ma poate hackui sau sa imi faca ceva la net/laptop?
Daca da, cum se poate rezolva?

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!

Mai mult ca sigur nu. Are în primul rând nevoie de IP-ul tău public, lucru pe care el nu îl știe. IP-urile din lista ta sunt cele de rețea privată și nu poate face ceva numai cu ele.

Poți să stai liniștit.

| Adrian5575 a răspuns:

Depinde cat de bine se pricepe acel baiat la hackuit. Daca e paralel, nu are ce sa iti faca, probabil nici nu stia ce sunt toate alea. Unul priceput poate sa faca multe chiar si fara toate acele date. Eu zic sa stai linistit, daca e sa se intample, se intampla.

| Darky000 a răspuns:

Nu, Daca era un 'hacker' bun, le afla, si fara sa dai partajare, plus ca un hacker bun, iti afla ip-ul cand are chef. Efectiv nu are ce sa iti faca cu informatiile de mai sus, am observat ca si astia din comm-uri sunt paraleli cu ce ai scris tu.