| BogdanFodor1999 a întrebat:

Salutare!
Eu am un gamepad pentru calculator, si e cu numere.
Nu stiu ce jocuri pot juca pe maneta? Dar sa fac tot in joc cu ea.
Dati-mi jocuri care sa nu acupe mut spatiu pe calculator.Nu vreau shootere!
Funda!

Răspuns Câştigător
| userul7200 a răspuns:

Este un program, Project64, e special pentru jocuri de astea cu gamepad, dar trebuie sa configurezi butoanele cu Xpadder sau cu alte programe daca stii.Aici sunt cateva jocuri: http://www.freeroms.com/n64.htm.Grafica nu e asa de buna ca jocurile sunt vechi tare.
Cu o maneta poti juca orice joc(poate nu chiar toate :)) ), trebuie doar sa configurezi butoanele, asta e partea mai grea. Iti recomand Xpadder pentru configurare, nu vreau sa fac reclama sau ceva dar asta il folosesc eu si spun ca e mai usor de folosit decat celelalte.

1 răspuns: