| CripoCris a întrebat:

Salutare, stie cineva daca la Samsung Galaxy S10 Plus cu versiunea de procesor Snapdragon 855, merge cu simul in Romania, stiu ca varianta de Europa a aprut cu Exynos. Dar doresc sa cumpar Snapdragon din Anglia si nu stiu daca va merge cu sim de Romania. Stie cineva?

2 răspunsuri:
| doctorwho a răspuns:

Va merge
unele benzi 4g, precum b20, b7 nu sunt suportate de unele versiuni ale telefoanelor, insa la s10 totul este bine

| Edw08 a răspuns:

Va funcționa, distribuitorul servicilor de telecomunicații îți va putea oferi și suport in caz ca face figuri tel.