| Cristian_Andrei_2000 a întrebat:

Am nevoie de ajutor in legatura cu o placa video.
In primul rand, acestea sunt specificatiile PC-ului:

Processor: Intel Core i3-4170
Graphics Card: Intel HD 4400 (Desktop 1.15 GHz)
Drive:Toshiba DT01ACA100 1TB
Memory Kit :Kingston 99U5584-005.A00LF 1x4GB

Vreau sa schimb placa video integrata cu una dedicata care sa imi mearga bine pentru jocuri cum ar fi GTA5, DOOM, THE DIVISION, BATTLEGROUNDS etc.
Nu doresc sa joc acestea pe hight sau very hight, vreau sa mearga decent pe low si mediu, macar.

Oricum pe langa o placa video o sa mai adaug inca 4gb ram, pentru a avea 8.

Bugetul pentru placa video este de 500lei.
Sper la pareri bune, iar cea mai buna primeste funda!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In banii astia nu prea ai ce sa iei pentru cerintele tale, mareste putin bugetul si ia macar https://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/

| Cristian_Andrei_2000 explică (pentru Intruder19):

Aha, eu ma gandeam prima oara la aceasta https://altex.ro/......t-rx550-4g

Cand m-am uitat prima oara era 450lei; E buna de ceva?

| Intruder19 a răspuns (pentru Cristian_Andrei_2000):

Slabuta placa, pentru cerintele tale ai nevoie de minim gtx 560 sau 1050ti de 4gb ambele