| zNetII a întrebat:

Salutare TPU,am nevoie urgenta de ajutor! Jocul Assassin`s Creed 1, va rula pe pc meu?

Specs-urile sunt astea:
Procesor:Intel PEntium 4 3.00 ghz, 2.90 ghz
Ram:0.99 (e slab, stiu)
Placa video de 224 MB

Răspuns Câştigător
| Cliar a răspuns:

Assassin's Creed Minimum Requirements
CPU: Dual core processor 2.6 GHz Intel Pentium® D or AMD Athlon 64 X2 3800+
RAM: 1 GB Windows Xp / 2 GB Windows Vista
OS: Windows XP/Windows Vista (only)
Video Card: 256 MB DirectX 10. 0compliant video card or DirectX 9. 0compliant card with Shader Model 3.0 or higher (NVIDIA GeForce 6800+ / ATI Radeon X1600+)
DirectX version: DirectX 9.0 or10.0 libraries (included on disc)
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 8 GB
DVD-ROM: DVD-ROM dual-layer drive. This game contains technology intended to prevent copying that may conflict with some disc and virtual drives.

Daca acel pentium este dual core, si rezolutia monitorului nu este mare ( max 1366x768 ) ai avea o sansa sa te joci la detalii very low cam in 30 de fps. Nu iti garantez nimic, dar merita incercat.

| zNetII explică (pentru Cliar):

Frate,la 1280x960 va rula?

| Cliar a răspuns (pentru zNetII):

Da. Ar trebuii sa ruleze fara probleme.