| Valentin_Adrian_1988 a întrebat:

Am o intrebare. Am un laptop Acer aspire 4gb ram
Procesor Intel celeron (R) N3050 @ 1. 60Gh
Placa video nu stiu sa va spun de cat e dar este buna,
Laptopul l am cumparat ieri.se misca orice joc bine dar minecraftul merge prost tare am incercat multe metode dar tot asa merge. imi puteti spune ce pot sa fac va rog frumos?

3 răspunsuri:
| Marinescu_Darius_2000 a răspuns:

Iti trebuie driverele de la placa video si dupa va merge ca tot asa am avut un prieten de ii mergea gta v in lag da i-am instalat driverele si acum merge bine. Sper ca te-am ajutat.

| Valentin_Adrian_1988 explică (pentru Marinescu_Darius_2000):

Stii de unde pot lua driverele?

| Marinescu_Darius_2000 a răspuns (pentru Valentin_Adrian_1988):

Da cauta nVIDIA drivers sau amd drivers si vezi daca nu merge am incearca nVIDIA ca placile video sunt doar nVIDIA sau amd