| C._Gabriel_Korvererski_1996 a întrebat:

Salutare TPU! Am o intrebare care ma nelinisteste!
Am cumparat Forza Horizon 4 de pe G2a, pentru Calculator prin intermediul Microsoft Store!
L-am descarcarcat, m-am jucat si la o sapt am fost nevoit sa reinstalez Windosw-ul, NU DIN CAUZA JOCULUI! (Probleme personale)
Iar acum, am instalat jocul de pe Microsoft store din 'MY LIBRARY' si ma pune mereu sa ma conectez cu contul de Xbox Live /Xbox One etc. si sa-mi creez un cont nou.
Asadar, am pierdut tot ce jucasem inainte!
Exista vreo rezolvare sa-mi pot sincroniza contul de Microsoft la joc fara sa fie nevoie sa ma loghez in contul de Xbox?
Mentionez faptul ca eu nu am Xbox One si nici nu am avut vreodata cont acolo, insa cand am reinstalat Forza Horizon 4, m-a pus sa-mi fac cont OBLIGATORIU pe Xbox Live, fara ca eu sa fi avut de aface vreodata cu acea platforma.
FUNDA : celui care imi gaseste rezolvarea!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Fa-ti un cont Microsoft, adica un cont email de la Microsoft cum ar fi hotmail sau mai stiu eu ce, apoi cu acel email te loghezi si la Microsoft store si ce aplicatii mai are windowsul, asa cand vei reinstala win salvarile vor ramane pe cont, daca ai ales sa salveze jocul :public sau nu stiu cum zice la tine acolo. Un lucru e sigur: varianta Local salveaza in pc, deci tu nu alegi asta! Bafta!