| OaieIulian76 a întrebat:

Am o problema cu laptopul si nu stiu cum sa o rezolv, imi apare preparing automatic repair si in rest nu mai apare nimic si nu merge nimic, am mai vazut ca la unii le apare si chestia cu diagnostic your PC, mie nu imi apare iar acum este tot negru si nici chestia aia cu preparing nu mai apare, ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Incearca sa cauti Restore la optiuni. Daca nu gasesti, trebuie sa reinstalezi windows-ul.

| PainTech a răspuns:

1. Deschizi Command Prompt ( folosesti DVD de instalare Windows / alte metode ).
2. Executa comenzile in ordinea urmatoare :
bootrec.exe/rebuildbcd
bootrec.exe/fixmbr
bootrec.exe/fixboot

3. Dai un restart.
4. Done!

======================
Solutie alternativa :
1. Intoduci DVD cu Windows > Reparare PC > Diagnosticare > Reparare la pornire
2. Reinstalezi Windows.

Mult noroc!