| RaduWhovian a întrebat:

Am o problema cu minecraftul pe Ubuntu. Pe launcherul oficial nu porneste. Daca folosesc TLauncher, jocul functioneaza. Pe langa asta, jocul ramane mereu la 60 FPS, desi nu am VSync activat

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Din curiozitate, nu poti folosi un windows? Stiu ca Ubuntu e bun dar,.

| RaduWhovian explică (pentru mudokins78):

Mi am instalat Ubuntu special pentru a ma muta de Windows. Sunt satul de atatea aplicatii inutile ce imi consuma memoria. Linux este mult mai rapid si mai placut. Deoarece folosesc un laptop cu HDD, atunci cand pornesc Windows trebuie sa astept putin ca programele sa mi se incarce, iar uneori Chrome imi face probleme. Sincer, Linux are mult mai multe avantaje, iar aplicatiile se deschid instant. Pe langa asta, mi s-a urat de la atatea update uri...

| doctorandus a răspuns (pentru RaduWhovian):

Ubuntu? Arch? Astea au updateuri de trei ori pe zi (din experienta proprie).