| Vali002 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema gicantica la care caut o solutie iar pe internet, tot ce am gasit nu mi-a fost de folos!
Am un laptop de gaming, Lenovo legion y530, un gtx 1050 cu procesor i5-8300h. Nu am randament in jocuri, nu am fps-uri!
Ma uit pe Youtube la teste de exemplu in Fortnite facute pe laptop-ul meu, au 150 de fps-uri in fortnite cu setarile pe high, iar eu cu ele pe low abia am 80....nu stiu ce optimizari sa fac si cele gasite pe yt nu ma ajuta cu nimic! Cer ajutor cuiva care se pricepe cat mai rapid, sa fac optimizari la placa video si la procesor! Ps: nici nVIDIA geforge experience nici setari in nVIDIA control panel nu ma ajuta! Dau funda, rapid va rog!

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai ssd?

| marinaru777 a răspuns:

1 verifica windows update sa nu ruleze, ori il dai pauza 7zile ori face update la zi
2. Dezactiveaza antimalware pentru ca scaneaza permanent
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/
3.Hdd ssd pe altex e pana in 200 lei daca nu ai cumpara unul