| Alex_3627 a întrebat:

Am o problema legata de domeniul IT!
Dupa furtuna de aseara din Bucuresti, [am scos tot din priza] cand am incercat sa intru pe internet, nu se conecta.
M-am uitat la modem [am router cu modem de la romtelecom] al doilea led era portocaliu, iar led-ul pentru Router nu se aprindea.
Practic internetul functiona, dar nu si router-ul.
Am verificat firele, sunt ok.
Acum numai folosesc router-ul, am conectat direct modemul catre calculator; insa vreau sa utilizez si router-ul [ pentru ca mai avem 2 laptopuri in casa]
Ajutor!

1 răspuns:
| L3GENDAR3L a răspuns:

Si eu am de la romtelecom tot router si tot asa dupa o furtuna nu mai mergea adica mergea 5min apoi puff si am sunat la romtelecom au venit si mi l-au inlocuit altceva n-ai ce face si de acum in colo sa scoti ci firu dsl ca ala e de la antena! big grin