| Bucurescu_Madalin_2001 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema si nu stiu cum as putea sa o rezolv!
Cand intru in Far Cry 4 imi da black screen si imi scrie "Cannot display this video mode"
"Optimum resolution 1280x1064 60Ghz"
http://prnt.sc/bxtavm
Cine ma ajuta sa regrez rezolutia ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| Robert2580 a răspuns:

Eroarea are legatura cu placa ta video:
1 vezi daca ai driverele la zi
2 incearca sa schimbi rezolutia-> click dreapta->display settings->resolution si acolo da in jos pana la 1280x1064
3 daca nu merge nici asa incearca sa schimbi rezolutia in care se deschide jocul->click dreapta pe iconita->proprietati->compability->run in 640x480 screen resolution
BAFTA!

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Si placa video? =)