| Andrei_Ștefanik_1998 a întrebat:

Am si eu o intrebare
Am un canal pe Youtube. Si nu stiu cum as putea sa promovez canalul cat mai eficient. Am plătit o promovare prin AdW ords dar nu am câștigat decât niște vizualizări. Videoclipurile le distribui pe cel putin zece grupuri pe Facebook. Dar nu prea prinde. Vreo idee?
P.S. canalul are 60 de abonați multumesc anticipat

1 răspuns:
| DumitruS a răspuns:

Continua si ai rabdare. Nu stiu ce faci tu pe Youtube dar incearca sa vorbesti si pe subiecte actuale si vezi care e publicul tau tinta.

Este un canal pentru adolescenti, pentru adulti etc? In functie de publicul tau tinta vezi ce e de facut.

Apoi, pune mana si educa-te. Citeste carti de marketing, vezi articole pe tema asta etc. Vezi ce au facut altii si poate poti sa aplici si tu.