| extremer11 a întrebat:

Am si eu o intrebare: exista vreun simulator (joc) asemanator cu viata reala? Adica, sa pot sa-mi cumpar o casa, sa-mi cumpar o singura masina, cand fac accident cu masina, sa se vada daunele masinii etc.

3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Sims

| hkkshddd a răspuns:

Cand ai zis simulator asemanator cu viata reala m-a dus gandul direct la Gta V, dar am citit mai jos si m-a dus gandul la gta san andreas multiplayer. Nu joc Gta V deci nu iti pot spune daca in joc poti cumpara case, masini sau sa faci alte lucruri. (dar daunele masinii cu siguranta se vad laughing ) Sunt niste servere de samp de pe diferite comunitati gen bugged, b-zone (cred ca asa se scrie) in care poti cumpara o casa, masini cate vrei, le poti vinde sau face schimb, poti muncii si sa faci parte din factiuni gen paramedic, politist, taximetrist etc. si se pot da grade de helper pentru jucatorii priceputi si care fac o cerere pe forum/user panel. Daunele masinii se vad si e destul de realistic jocul, cand caracterul tau fuge mult si repede oboseste, poti sa sari garduri sau peste diferite obiecte, poti sa inoti pe apa si sa cumperi biz-uri si sa faci afaceri.