| PaulKendaMa a întrebat:

Am si eu o problema pe laptop(am windows 7)
Cand incerc sa deschid un program (doar programe)
imi apare sus o fereastra (nu pe tot ecranul) si pe bara de sus scrie,,Open with"
Apoi sub scrie:Choose the program you want to use to open this file.
Apar cateva programe(in cazul meu iconitele de la firefox, ccleaner si windows media center) si apoi sub apare un ok si un cancel
Canl o inchide si nimic...
Iar cand dau ok imi deschide firefoxu'
Mai apare si un browse ca sa caut ce aplicatie vreau sa caut...si sao deschid dar nu stau sa caut acolo de fiecare data.
Asa mai merge cu Run as administrator...dar in unuele situatii ma incurca...
Va rog frumos cine stie cum sa fac sa se deschida normal...sa imi scrie aici...dau FUNDA
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Dacă doar la programe (fişierele de tip.exe) ai problema asta atunci ia ăsta şi rulează-l http://goo.gl/8opMy
Dacă şi la celelalte tipuri de fişiere face la fel atunci intră aici http://www.sevenforums.com/......store.html și dă click pe Download chiar sub Default Windows 7 File Extension Types. Se ia o arhivă, rulezi apoi toate fişierele din arhivă (dai Yes şi Ok la fiecare fişier).
Ca să nu îţi mai apară cu run as administrator atunci dă click pe Start, scrie UAC şi click pe rezultat. Se va deschide o nouă fereastră, şi duci acea bară de sus în jos până la capăt, dai Ok.
Restart la laptop.

2 răspunsuri:
| PaulKendaMa explică:

Multumesc frumos!
Am luat acel fix si a mers!
Inca o data multumesc!

| DDCC a răspuns (pentru PaulKendaMa):

Cu multă plăcere.
Știi, multă lume crede că e de la viruși sau trebuie reinstalat sistemul.
De fapt, problema stă în tipurile de fișiere.