| 18Matei18 a întrebat:

Am zis sa incerc si eu Minecraft dar ma plictisesc singur si as vrea sa ma joc cu un prieten. Sa ne facem lumea noastra. Inafara de un server mare si Hamachi mai este vreun mod sa pot juca impreuna cu el?

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Daca nu este un prieten de pe internet, si locuiti aproape unul de altul, ar merge sa va jucati amandoi de pe acelasi PC folosind aceasta metoda.
https://twinfinite.net/......yer-on-pc/
Numai ca unul dintre voi va trebui sa foloseasca un controller, cum ar fi cel de xbox, pentru a controla fereastra lui de joc.

| 18Matei18 explică (pentru Zangetsu):

Sunt departe unul de celalalt...

| Dariuselul456543 a răspuns:

Daca aveti minecraftul cumparat puteti sa va jucati pe o lume de minecraft realms.