| KnifeParty a întrebat:

As vrea sa imi schimb calculatorul si nu ma pot hotara. Sa iau unul cu procesor 3.2 GHz Intel SINGLE sau unu cu procesor 2.8 GHz DUAL INTEL @ PENTIUM. Mentionez ca calculatoarele in restul privintelor sunt egale. RAM. hard disk. As vrea sa fie un PC pentru gaming. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Nici unul nu e bun pentru gaming. Poti sa iti iei un procesor incepand de la Intel core i3. De aici incep cele mai bune procesoare pentru gaming. i3, i5 si i7. Cam unu din astea 3 ar trebui sa iti iei daca vrei pentru gaming. Iar Ghz(frecventa) sa nu fie la nici unul din ele sub 2. 80ghz. Bafta. Cu pentium nu ai ce sa faci, dabia ce o sa iti mearga CS. happy

3 răspunsuri:
| MicutzuVladuTzu a răspuns:

Eu iti recomand sa-ti iei cel DUAL INTEL, adica cu 2 procesoare.

| Ghionea_Mihai_1989 a răspuns:

2.8 GHz Dual INtel, e mai puternic!

| Deknar a răspuns:

Uite aici sistem pentru gaming:
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/fx-40/,
Lasa rablele alea de procesoare.