| Caprioru_Cosmin_1995 a întrebat:

Salutare TPU,as vrea sa ma apuc de un canal de YTB, daca intrebati intre vlog si gaming eu aleg gaming, dar ce-mi trebuie
dati-mi cateva idei.

FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

1.Iti trebuie un pc decent, sa poti rula jocuri macar la calitate medie in timp ce filmezi.
2. Programul de filmat sa fie si el decent, de preferat cu licenta ca sa nu ai watermarks peste tot, si sa filmeze si ala la calitate buna.
3.Sa iti mearga "papagalul", adica sa ai stilul ala de vorbit care sa atraga lumea, sa nu fii genul de om care filmeaza in timp ce se joaca ceva si se balbaie, sau vorbeste prea rapid ori ca o leguma.
4.Iti trebuie si un program de editat clipuri video, Adobe after effect cs6 e o alegere foarte buna.
5.Joaca ori jocuri noi, ori jocuri mai vechi dar care inca au succes, sau jocuri obscure si ciudate(astea au lipici)
6. Cere pareri de la vieweri despre ce sa faci in urmatorul videoclip, sau daca le-a placut videoclipul curent.
7.Sa faci mai multe playlisturi.
Cam atat, restul vine de la sinewinking

| Caprioru_Cosmin_1995 explică (pentru Arthiom):

1)Am un, AMD Phenom(tm)9600B quad-core processor 2.30 ghz 3 gb ram pe placa de baza, 2 pe placa video.

2)ce program in recomanzi?

| Arthiom a răspuns (pentru Caprioru_Cosmin_1995):

Ce placa video ai?
Pentru filmat fraps pentru inceput sau obs. Si de editat video ori Adobe aftereffects cs6 ori videopad editor de la nch.

| Caprioru_Cosmin_1995 explică (pentru Arthiom):

Placa video o am nVIDIA getforce gt 420

| Arthiom a răspuns (pentru Caprioru_Cosmin_1995):

Pai nu prea ai posibilitati sa joci jocuri mai noi, la calitati cat de cat acceptabile, dar poti incerca.

| Arthiom a răspuns (pentru Caprioru_Cosmin_1995):

Apropo, este un site, intra pe el, cauta jocul pe care vrei sa il iei din lista, si click pe canyourunit sa vezi daca il poti juca. http://www.systemrequirementslab.com/cyri