| deniz321 a întrebat:

Salutare TPU As vrea sa stiu daca pe acest laptop : Laptop ASUS A550VQ-XX010D cu procesor Intel® Core™ i5-6300HQ 2.30GHz, Skylake™, 15.6", 4GB, 1TB, DVD-RW, nVIDIA GeForce 940MX 2GB, Free DOS, Gray : merg urmatoarele jocuri

1.Hitman Absolution
2.Doom 2016
3.Assassin Cred 1/2/3/Syndicate
4. Overwatch
5.Rise of the Tomb Raider
6. Watch Dogs 2
7. Dead by Daylight
8.Battlefield 1
9.GTA V (5)
10.Minecraft
11.Creativerse
12.Far Cry 4
13.Far Cry 3
14.Far Cry Primal
15.Cs GO
16. Fallout 4
17.Batman Arkham Knight
18. Quantum Break
19.Assassin Cred Black Flag
20.Assassin Cred Rogue

Am pus aceste jocuri pentru ca as vrea sa-mi iau un nou laptop si vreau sa stiu de la alti daca merge sau nu pentru ca eu nu ma pricep raspunsuile as vrea sa fie de genul.
1.Da
2.Nu
3.Da
Stiu ca sunt multe dar sunt preferatele mele jocuri deci sper sa raspundeti la toate jocurile happy

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

1.Hitman Absolution
Da
2.Doom 2016
Da
3.Assassin Cred 1/2/3/Syndicate
In Syndicate s-ar putea sa ai ceva probleme
4. Overwatch
Da
5.Rise of the Tomb Raider
Da
6. Watch Dogs 2
Nu
7. Dead by Daylight
Da
8.Battlefield 1
Da
9.GTA V (5)
Da
10.Minecraft
Da
11.Creativerse
Da
12.Far Cry 4
Da
13.Far Cry 3
Da
14.Far Cry Primal
Probabil ca merge
15.Cs GO
Da
16. Fallout 4
Da
17.Batman Arkham Knight
Nu stiu, s-ar putea sa mearga.
18. Quantum Break
Nu
19.Assassin Cred Black Flag
Da
20.Assassin Cred Rogue
Da

Totusi iti recomand placile video MX150, care sunt inlocuitorul lui 940MX:
Uite aici laptop-urile ce contin aceasta placa video:
https://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/filtre/placa-video-model-mx150/

MX150=GT 1030
MX150 este mult mai puternic fata de 940MX si iti garantez ca iti duce orice din lista ta.

2 răspunsuri:
| Kirro a răspuns:

Vezi pe google, scrie si tu "nume joc" req

| deniz321 explică (pentru Kirro):

1. Nu ma pricep la calculatoare doar am scris si + daca il aveam cumparat scriam cautam pe google.