| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, bine v-am regasit!

Am un PC foarte slab in ziua de azi are placa video NVIDIA GeForce 210 - 512MB, 2GB ram si procesor Intel core 2, E6650 @ 2. 33Ghz, windows 7 cu 32 de bit.

Filmez gaming cu bandicam, aici ar putea sa raspunda doar aia care filmeaza si ei cu bandicam si se pricep. Deci. Filmez cu bandicam gaming si am lag mare, la cate FPS as putea sa filmez sa nu am lag in jocuri cand filmez?

Primul raspuns corect si foarte bun primeste funda, haide grabiti-va!

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Cand Filmezi cu Bandicam trebuie facute anumite setari:
-Formatul video (Blocat la cate fps 60 ar fi cel mai indicat), rezolutie, frecventa...

2 Bandicam Este de tip Desktop ca sa zic asa si la acest program poti filma si jocuri dar sa stii sa ii faci anumite modificari pentru Gaming (el vine default sa filmezi tip Desktop).

3 La sistemul tau nu ai putea filma deloc la aceea configuratie mai ales programul consuma o cantitate mare de memorie Ram dar si de la placa video.
Sistemul tau ai zice cai unul de birou Office nu de jocuri (ai putea juca jocuri nu zic ca nu dar la detalii Low cu un fps 20-60Fps) in functie de joc.

4 Daca vrei sa filmezi Schimba pc sau fa-ti un upgrade care merita cu pc acesta nu poti filma nici cu Fraps ca sa poata vedea bine fara lag.

5 PC:
-SSD 120-240Gb (Windows)
-Intel Pentium sau I3 Skylake cu o frecventa mare.(Poti folosi placa video din procesor este de 3 ori mai buna decat aceea placa video a ta.
-Memoria Ram minim 8Gb.

| GamingProHD a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Deci zici ca in 20 de FPS sa filmez?
Filmez : Minecraft, SAMP, CS 1.6 si alte jocuri in browser.
Pagina mea : https://www.youtube.com/channel/UCp2UaAd5tWgSjWnz2XpvNnw

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru GamingProHD):

De filmat poti filma dar mai mult de 30 Fps nu o sa duca un joc iar daca sunt si playeri Fps deja scade sub 30.
In al doilea m-am uitat si eu doar la 2 videoclipuri calitatea imagini este naspa sub 30Fps se vede nasol sa nu mai zic ca se misca foarte greu (daca te uititi si tu la videourile tale iti dadeai seama).