| Player007 a întrebat:

Salutare TPU,
Care consola este mai buna? PS3 sau Xbox 360?
As dori sa-mi spuneti diferentele dintre cele doua, avantaje si dezavantaje.Sunt cam indecis, nu stiu pe care sa o iau.
Multumesc anticipat!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| anonimguy3 a răspuns:

Xbox 360:

Pros:
-frame rate mai bun ca pe PS3 asta trebuie recunoscuta
-in cazul in care consola e modata jocurile se fac mai usor decat pe PS3 (cel putin daca e cu LT 3.0)
-daca jocurile sunt piratate si ai xbox live gold poti juca online fara sa cumperi jocu

Cons:
-se incalzeste repede
-memorie de HDD mult mai slaba decat pe PS3, un X360 avand maxim 250GB iar un PS3 pana la 500GB
-cel mai enervant licenta xbox live gold pentru multiplayer si alte aplicatii (pe vremea la ps3 si x360, 360 era urat pentru asta)
-controlerul transpira in mana ta mai ceva decat daca ai fi la o sauna
-controlerul pe bateri...
-acumulatorul cu caramida magica
-consolele x360 albe fac RROD asa de des ca nu isi au rostul
-aproape ca n-ai aplicatii multimedia deloc
-kinect-ul e o porcarie doar ca sa dai niste bani in plus...

PS3

Pros:
-grafica putin mai buna decat pe x360
-multiplayer si aplicatii free prin intermediul PSN
-daca consola e modata, poti juca practic online si jocul normal pe gratis fara sa cumperi jocurile sau altceva
-memorie pe HDD mult mai mare pana la 500GB
-mult mai multe aplicatii multimedia decat pe x360 si chiar si decat pe PS4, PS4 abia avand aplicatie multimedia.
-acumulator normal fara nici o caramida
-controlerul nu e pe baterii
-controlerul nu transpira in palme
-exclusivitatile de pe PS3 sunt de 10 ori mai bune decat pe x360 (The Last Of Us, primele 3 jocuri Uncharted si multe altele)

Deci PS3 is better.

1 răspuns:
| AKARA0 a răspuns:

Ps3
Ps3-ul are o grafica bestiala si merge super bine
Xbox-ul se incalzeste repede, poti praji un ou pe el