| emipenet a întrebat:

Ce credeti despre jocurile de tip MOBA? Gen, League of Legends.
Credeti ca te poate ajuta in viata?
Care sunt, mai exact, beneficiile pe care acest tip de jocuri le are
Funda pentru cel care explica cel mai bine

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

"Credeti ca te poate ajuta in viata?"
Poate. Nu la fel de mult ca alte activitati.

"Care sunt, mai exact, beneficiile pe care acest tip de jocuri le are"
- Gandire rapida, strategica
- Spirit de optimizare si de alegere a celei mai bune optiuni intr-o situatie data
- Imbunatatirea vederii perifecrice
- Coordonare si viteza de reactie imbunatatita

Tine cont ca activitatea ar trebui sa fie diversificata. Excesul nu este bun.

| emipenet explică (pentru PainTech):

Beneficiile acestea sunt chiar foarte bune pentru viata de zi cu zi, presupun happy

2 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

"Ce credeti despre jocurile de tip MOBA? Gen, League of Legends"

Este un joc bun, care inca-si tine playerii conectati cu milioanele pe servere

"Credeti ca te poate ajuta in viata?"
Pe o scara de 1 la 10, mai mult de 2-3, nu, desi cel mai mare avantaj pe care-l vad eu e ca inveti englezi toata ziua vorbind pe acolo, bine. mare majoritate fiind polonezi daca nu ma insel

"Care sunt, mai exact, beneficiile pe care acest tip de jocuri le are"
Poti face bani din ele, cel putin din Lol, un exemplu e ca poti face conturi rank mare si apoi sa le vinzi sau sa mergi la campionate speciale pentru Lol