| Akin21 a întrebat:

Salutare tpu.Cine imi poate spune de ce nu se poate conecta nimeni la serverul meu de metin2 prin hamaki. si cum as putea face sa se poata conecta altii? cu mare placere dar va rog spuneti-mi... De ce nu se poate conecta nimeni la serverul meu de metin2 lke scrie eroare la conectare la server va multumesc!

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Hai sa iti explic cum sta treaba... Deci daca ai modem de la Upc NU POTI FACE SERVER! Daca ai router Upc atunci iti merge. Nu prea stiu eu cum e cu conexiunile pentru ca la unele internet-uri merge sa tii server iar la altele nu. Fii atent, atunci cand au venit de la internet sa iti puna internet-ul in casa omul ala a intrat pe un site... Nu stiu ce site deoarece eu am Router UPC dar poti sa cauti pe google.
Deci, sa te lamuresc, ca sa tii server trebuie sa poti face port forward care nu se poate face pe orice router / modem. Uite, iti las id meu aici si spune-mi ce internet ai iar eu o sa te ajut mai departe : ciubotasebi@yahoo.com. Funda? happy