| Valy800 a întrebat:

Salutare TPU cum pot afla cata memorie are calculatorul meu cati rami etc. funda

Răspuns Câştigător
| CreT99 a răspuns:

Intri aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
unde scrie Search for a game vezi ca este o sageata in jos apesi pe ea si alegi orice joc.Iti apare ceva ca si un tabel acolo dai begine detection si la jocul pe care l-ai ales va scrie ce iti trebuie ca sa iti mearga si ce ai tu sper ca ai inteles nu este asa greu.

| CreT99 a răspuns (pentru CreT99):

Mersi prima mea fundita.

| Valy800 explică (pentru CreT99):

Parca miai fi citit gandurilewinking

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

scrii msinfo32.exe in casuta de cautare de la start

| mickeyMT a răspuns:

Click pe Start >> click pe "Run" >> scrie "dxdiag" si enter >> Apasa Yes sau No (nu conteaza). In fereastra asta ai tot ceea ce vrei:
Tabul de sistem : tipul de sistem de operare, procesorul, tipul de bios, memorie ram
Tabul de directx : fisierele directx(pentru jocuri) si daca exista erori
Tabul de display : Placa video ( marca, chipset, memorie etc).
Tabul de sound : Placa de sunet cu dirverele sale.
Ar mai fi cateva gen Network sau Music sau Input, dar alea nu cred ca te intereseaza

| borutz a răspuns:

Intri in My Computer, dai click stanga si selectezi propertieswinking