| Huzker a întrebat:

Salutare TPU, de ce nu imi merge microfonul de la Castile mele? Ieri mergeau perfect, dar astazi nu merg.Si cand conectez microfonul,castile incep sa bruieze, facand un sunet electric ce ma zgarie pe creier.Ce are?

1 răspuns:
| GrecuBogdanGeorge a răspuns:

Salut, daca ai windows 10 s-ar putea sa fie de la cortona incearca sa te duci la setarile microfonului cautand microphone setup si apasa pe un buton speech dai scroll in jos si te uiti dupa Microphone si setup your mic for speech recognition dai get start dar tr sa ai microfonul bagat si o sa te puna sa alegi intre"Cortona don't hear me si I don't hear Cortona"aleci vaeranta cu "Cortona don't hear me" fa ce te pune pe acolo si dai restart la pc daca ai lapto v-a trebui sa alegi microfonul de la casti