| Repar a întrebat:

Dece nu imi merge minecraftSP? Deci me-am instalat minecraft-ul si am incercat sa intru in el, mi s-a deschis Minecraft Launcher si la Username me-am pus un nume ca de obicei, am apasat Enter Game apoi me-a aparut minecraft-ul negru si sa inchis.Si asa imi face de fiecare data.Am instalat minecraft-ul si de pe alte siteuri sau descarcat si tot aceeasi eroare imi dadea.Am incercat sa sterg si META-INF din minecraft.jar si sa ii dau Force update si tot nimic. Vreau sa va spun ca am Windows7 Ultimate 32bit 3GHZ 2GB RAM.Inainte imi mergea minecraft-ul dar de cand me-am reinstalat windows-ul si am schimbat placa de baza nu mai merge.Dau funda pentru raspunsul castigator.

5 răspunsuri:
| chronoStrix a răspuns:

Verifica daca ai instalat Java,.Net Framework 2.0, 3.5, 4.0

| Repar explică (pentru chronoStrix):

Eu am instalat Net Framework 4.0 instalat si tot nu imi merge minecraft.crying

| Repar explică (pentru chronoStrix):

Eu am instalat Net Framework 4.0 si tot nu imi merge minecraft crying.

| azazel21 a răspuns:

Asa imi facea si mie cand am instalat Windows 7 apoi am avut o mica problema cu un program si l-am reinstalat apoi imi mergea minecraft