| GynKren a întrebat:

Salutare TPU,

Mai demult am gasit tot pe acest site o lista cu piese de calculator si ma gandesc acum sa le cumpar ca sa imi fac un calculator de gaming.

Bugetul nu e prea mare(Criza...). Vreau doar sa stiu daca sunt bune piesele si cam ce jocuri mi-ar merge.

http://www.mediadot.ro/wishlist/28715/

Răspuns Câştigător
| RandyOrton07 a răspuns:

PC-ul este destul de bun.Iti merg cam toate jocurile noi gen :
GTA IV
Mafia II
Far Cry 2 si 3
Crysis 2 si 3
Max Payne 3
Hitman Absolution
Seria Call of Duty toata
Seria Assassin's Creed toata.Ca sa iti mearga bine te sfatuiesc sa joci cu o rezolutie de 1280x1024 si la detalii medium-high, depinde de fiecare joc.
Funda?

1 răspuns:
| kuOpr a răspuns:

Prietene la fel ca tine am si eu un pc. Eu ti as sugera sa il cumperi deoarece eu am calculator cu : 4gb ram1 gb video 450 hardwul placa de baza msi... si imi merg : GTA IV
Mafia II
Far Cry 2 si 3
Crysis 2 si 3
Max Payne 3
Hitman Absolution
Call of duty
Euro truck simulator 2
Outlast
Slender
Need For Speed World
World of thanks
P.W.I
Battlefilled 3
E.t.c Fundita?