| Andu2013 a întrebat:

Memorie Kingston HyperX BEAST 8GB (2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V, XMP

Placa de baza Asus A88X-PLUS, FM2+

HDD Toshiba 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA 3

Procesor AMD Kaveri A10-7850K, 3700MHz, Socket FM2+, Box

Placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 750 Ti OC WINDFORCE 2X, 2048MB, GDDR5, 128bit, 2x HDMI, 2x DVI

Carcasa Midletower Delux MV418, ATX, 450W, Negru/Rosu

DVD Writer Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Negru, Bulk

Cooler Procesor Thermaltake NiC C4 pentru Intel/AMD

sunt compatibile? As vrea un sistem cu rami procesor si placa video ca astea, aceleasi componente, nu prea ma intereseaza restul. Ce ma intereseaza mai mult este daca coolerul este compatibil cu placa de baza ca am vazut in review-uri ca e cam mare si e posibil ca placa video si rami sa nu incapa din cauza coolerului. Si daca sunt compatibile, imi puteti spune cum sa fac sa le monteze inainte de livrare? Ca nici de-ai dracu nu vor sa raspunda astia de la eMag. Va rog raspundeti repede
Multumesc *brofist*

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Configuratia nu este facuta bine.
In loc de acel kit FM2+, mai bine optezi pentru un kit AM3+ ce contine FX 6300 sau poti sa mergi direct cu un i5 Haswell refresh.
Arunci banii pe fereastra cu acel A10-7850k atata timp cat iti cumperi si placa video dedicata.
Acel cooler este compatibil dar te arunci mult prea departe. Recomand http://www.pcgarage.ro/coolere/cooler-master/hyper-t4/.

| Andu2013 explică (pentru SilviaDulcik):

Am 2 intrebari pentru tine :
Cum adica ma "arunc" prea departe? Vreau procesorul pentru ca pot folosi puterea placii video integrate si puterea celei dedicate in acelasi timp. Procesorul este cel mai bun din seria APU, nu ma pot juca watch dogs sau ac4 fara cea dedicata. Si a doua intrebare: Ce nu e bun la configuratie? Stiu ca componentele (scuze de cacofonie) din ce am verificat pe internet, sunt compativ=bile si nu eram sigur la cooler pentru ca are dimensiunile cam mari.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Andu2013):

Nu poti sa folosesti placa video integrata si cea dedicata in acelasi timp la aceeasi aplicatie sau joc.
Te arunci prea departe in sensul ca nu ai nevoie de acel cooler decat in cazul in care stai undeva la 30-35 grade celsius.

| Andu2013 explică (pentru SilviaDulcik):

Oricum numai conteaza, nu am buget pentru asa ceva, parintii mei nu vor sa-mi ia nimic.