| Fratilescu a întrebat:

Mi-am luat de curan fifa 14 si nu merge sa joc meci.Ma scoate din joc.Am memorie 2gb ram, placa video 1gb nVIDIA geForce 9400GT SI PROCESOR AMD Athlon x2

Răspuns Câştigător
| Mihaitza009 a răspuns:

Este posibl sa nu iti mearga deoarece fifa14 are cerinte mari incearca sa dai grafica mai mica din joc insa daca nici asa nu merge inseamna ca placa video nu iti da voie funda?

| Fratilescu explică (pentru Mihaitza009):

Eu ma gandeam ca este de la procesor pentru ca nu e dual core, si nu stiu ce sa fac.Sa-mi cumpar procesor Intel core 2 duo sau placa video?

| Mihaitza009 a răspuns (pentru Fratilescu):

Placa video este mai buna decat procesorul fiindca la jocuri ai nevoie mult de grafica pentru a merge bine

| Fratilescu explică (pentru Mihaitza009):

Si ce placa imi recomanzi sa iau pentru a merge?

| l0gico a răspuns (pentru Fratilescu):

Nu cumpara nimic dai update la drive si vezi ca merge asa mi s-a intamplat si mie

6 răspunsuri:
| noone33 a răspuns:

Nici mie nu imi merge fifa. Dar eu il am crack

| l0gico a răspuns:

Te ajut eu ca si mie mi sa intamplat....trebuie sa dai update la driver adica de exemplu scrii pe google(ce mai nou versiune driver ale placi tale) sper ca te-am fost de folos. Funda?