| EdwarddRo12345 a întrebat:

Pentru cei care joaca League of Legends imi puteti spune ce iteme sunt bune pentru Darius. Funda big grin

Răspuns Câştigător
| XyliGaming a răspuns:

In early game(La inceput): Daca esti contra range iti poti lua Cloth Armor si 5 potiuni daca poti da First Blood usor cumperi Doran's Blade cu 1 potiune daca esti contra cineva care da numai din Basic Attack(adica Fiora, oricefel de adc..etc.) cumperi Doran's Shield si 1 potiune.
Depinzand de situatie iti cumperi Ravenyous Hydra(daca ai tank/y jungle).
Sunfie Cape,Randuin's Onnen,Warmong, Spirit Visage, Banshe Shield, Black Clever, Trinity(mai rar) cam astea sunt Core si Situational iteme.
Daca nu iti place sunt builduri mult mai detaliate pe mobafire.com,lolpro.com,lolking.com