| Cosmin3926 a întrebat:

Stiu ca pare ceva stupid dar totuși va rog să mă ajutați! Întrebările sunt :
1. Daca eu acum am 4gb(ram), dacă îmi cumpăr 8gb(ram), va merge pc-ul mai repede?
2. Daca am o placa video GTS 250, de îmi iau o placa video GTS 1050 Ti, va merge pc-ul mai repede?

Sper sa ma ajutați!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

1. probabil că nu. Cel mult, doar unele programe vor rula puțin mai repede.
2. calculatorul, nu. Dar unele jocuri vor avea sigur detalii și fps mai bune.