| Celentano123 a întrebat:

Salutare TPU vreau sa va intreb ceva ::
Deci de curand mi-am facut server de samp bun toate bune si frumoase eu daca bag ip de la IPv4 la adugare server merge sau cand dau localhost:7777 dar treaba este de ce nu le merge si la altii sa intre pe serverul meu... vreau sa va spun ca imi doresc foarte mult sa detin u server de samp cat si de CS.
Am router wireless Tenda N3 si am IP Static
Va rog ajutati-ma! DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Trebuie sa faci port forwading din router. Asta daca ai ip real de la providerul de net. Altfel nu ai ce face.

| Celentano123 explică (pentru mont):

Si cum se face acel port forwading? imi poti explica sau imi da un tutorial?

| Celentano123 explică (pentru mont):

Mai m-am uitat pe net si acolo apare si ceva la windows firewall ca trebuie sa fac ceva si acolo asa este?

| mont a răspuns (pentru Celentano123):

Daca ai activ firewalul din windows, da trebuie sa il setezi sa permita conexiunea serverului. Si e bine sa fie activ si configurat corect.