| nashu40 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am instalat FIFA 15 Ultimate si imi da mesajul : "your videocard is below the required specification".
Eu stiam ca am un sistem chiar daca mai vechi, dar destul de apt pentru multe jocuri, pe care dealtfel le-am si rulat.
Uite configuratia PC-ului meu:
-windows 7 home premium 64 bit
-6 GB memorie RAM DDR 3
-procesor Intel celerod dual core de 2, 6 Ghz
-placa video GeForge 210 cu 2 Gb memorie
Dupa umila mea parere ar fi trebuit sa mearga. Ce trebuie sa mai fac ca sa pot rula jocul? Stiu ca mesajul imi spune ca placa video nu e suficient de buna, dar eu consider totusi ca este.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu ar trebui sa mearge pentru ca placa video e antica si nu se impaca bine cu orice e mai nou de 2013- poate 2014. Si procesorul te trage in jos. Parerea mea ar fi sa economisesti niste bani si sa faci un upgrade, altfel nu ai cum sa joci Fifa 15 si jocuri cu cerinte similare pe ea.