| Gabriel2010 a întrebat:

Salutare tuturor as dori sa stiu si eu cam ce piese mi'ar trebui pentru calculator pentru ca sa pot juca jocuri gen(fifa 12), adica ce placa video, procesor si daca se poate o estimare a sumei nu foarte exagerata, multumesc!

1 răspuns:
| PrinD a răspuns:

CPU with dual-core processor (Intel Core 2 Duo or faster). Intel Core2Duo @ 2, 4 Ghz Windows XP / Windows Vista / Windows 7. 2 GB of RAM. DirectX ® 9.0c compatible 256 MB video card with 3D acceleration or equivalent (support for Shader Model 3.0 or higher). ATI RADEON HD 2900. NVIDIA GEFORCE 8800 GT

Cel mai bun laptop este: Acer - Laptop Aspire 7730G-583G25Mn (in jur de 3.150 RON)

Cel mai ieftin: LAPTOP ASUS A52JE-EX177D (in jur de 1.800 ron)