| katalynf1 a întrebat:

Salutare Tuturor!
Recent mi-am achizitoinat un Laptop Sony vaio cu windows 8.1 instalat pe toata perioada de viata a lui!
Problena Nr.1 pe care o am eu este ca hardul are o singura Partitie si nu stiu daca este bine sau nu?
Problema Nr.2 daca cu windowsul instalat pot modisica partitiile?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faptul ca are o singura partitie nu este nici rau nici bine. Noi ne-am obisnuit cu mai multe partitii. Poti modifica partitia cu programe de partitionare dar si din Windows. Uite aici explicatia: http://videotutorial.ro/partitionare-hard-disk-din-windows-tutorial-video/