| Lucian_Ciuchi_1991 a întrebat:

Salutare utilizatori. Am și eu o problema. Am reinstalat Windowsul la un laptop Asus și problema este ca nu inteleg de ce de fiecare data când restart la laptop wifi rămâne oprit. Și trebuie sa îl pornesc manual de la ce?

5 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Vezi la conectare ca ar trebui sa fie ceva de genul "connect automatically to this network" unde o bifezi, dupa ar trebui sa retina comanda.

| Lucian_Ciuchi_1991 explică (pentru AlinKun):

Am facut deja acest lucru. am incercat. sa fie nevoie de un program anume ca sa mearga

| AlinKun a răspuns (pentru Lucian_Ciuchi_1991):

Ia incearca o reinstalare de driver. Cel wifi, ca banuiesc ca ai 2, unul pentru conexiunea clasica, altul pentru wireless

| Lucian_Ciuchi_1991 explică (pentru AlinKun):

Driver pentru el original nu am gasit... am cautat 2 zile si nu mai exista modelul este un pic mai vechi. am folosit driver pack solution offline ca sa ii pot baga driverele

| AlinKun a răspuns (pentru Lucian_Ciuchi_1991):

Incearca slim drivers, l-am folosit in unele cazuri si a fost ok.