| alexdrugs a întrebat:

Salutare, vreau sa achizitionez un calculator cu urmatoarele specificatii :
Quad-core Q9300 2,5ghz
4gb ram
Hdd 500gb
Placa video GIGABYTE GeForce GT 730 2GB DDR3 128-bit
, intrebarea mea, ma pot juca urmatoarele jocuri?:
Gta 4
Cs:go
Call of duty black ops 1/2
Nfs mw 2012
Dau funda! Multumesc

3 răspunsuri:
| Cancerigen a răspuns:

Salutare,

Tocmai ce m-am uitat la cerintele cerute de fiecare joc in parte si avand in vedere specificatiile care le-ai postat mai sus, jocurile ar trebui sa-ti mearga destul de bine. Poate cu setari mai joase pe GTA4/CS:GO ca sa nu-ti mearga sacadat. Bafta!

| AlexDFY a răspuns:

Cs go merge fara probleme, iar gta 4 cu grafici mai scazute, totusi recomand sa l faci pe piese, o sa iesi mai bine

| GoalkeeperBoy a răspuns:

Salut.Cei care spun ca procesoarele de la Intel core 2 quad nu sunt bune se inseala.E adevarat ca sunt mai vechi si nu scoti atatea fps-uri cu ele dar totusi pici mult mai fiabil decat sa dai 10 mil pe un proc si inca 10 pe o placa video ca de banii ce ii bagi in tot pc-u iti iei masina.Eu am un Intel core 2 quad q9550 2,83ghz no overclock si o placa video nVIDIA zotac 770 2gb 256 bit si 8 gb ram.Cu 4gb ram jucam gta 4 pe very high, call of duty black ops 1 si 2 nici nu zic la fel si nfs! Deci la tine ar putea fi o problema din cauza ddr3 recomand un gddr5 dar te asigur ca va merge ok si asa