| hd91dny a întrebat:

Salutare, vreau sa fac un upgrade la procesorul de la laptop daca este posibil dar nu stiu cum pot afla ce procesor pot pune maxim pe placa mea de baza.
Laptopul despre care este vorba e un Lenovo z570, am instalat aida64 dar la numele placii de baza imi spune : Motherboard Name Lenovo Ideapad Z570
procesorul care il am acum este : CPU #1 Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2. 40GHz, 2395 MHz

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu potihappy

| marinaru777 a răspuns:

Poti sa scriinla search unde ai lupa jos in stanga dxdiag este un test de windows si iti arata placa, procesor, memorie etc