| Rky98 a întrebat:

Salutari. Am o problema cu laptopul (Acer), cand conectez boxe sau casti mi se aude doar in boxa dreapta respectiv casca dreapta. Cand apas in jos pe mufa jack de la casti/boxe se aude si in stanga. Trebuie sa pun greutate pe mufa ca sa se auda, mai pe scurt. Ce are, si daca pot sa il repar?

1 răspuns:
| Grama_Ovi_2000 a răspuns:

Pai posibil sa ti se fi strambat locasul unde bagi mufa jack, singura modalitate de a-l repara e sa-l duci la un service sau sa vezi daca gasesti cumva acelasi model de la un carculator la fel ca al tau sa-l inlocuiesti. Sper ca te-am ajutat, bafta!