| mariusyk08 a întrebat:

Salutari!
Mi s-a ars sursa de la calculator. S-a oprit pur si simplu in timp ce lucram la el. Acum doua zile mi-a dat ceva mesaje si nu a vrut sa mai porneasca. Am reinstalat windows-ul, cu greu, pentru ca la fel nu reuseam sa instalez, la un anumit punct se oprea si-mi dadea un mesaj.Acum cand s-a oprit, cand am pus mana pe ea era foarte incinsa, nu puteai sa tii mana pe ea.
Sursa e de 230 deV. As vrea sa-mi cumpar alta dar nu vreau sa gresesc. Se intampla ceva daca iau una de putere mai mare? Asta sa fie cauza pentrucare a cedat, puterea? Sau sa iau una la fel? Se gasesc si surse de putere mai mare in comert? Placa de baza stiu ca e DDR1, are vreo importanta acest fapt sau nu conteaza pentrusursa?
Sunt intr-un impas foarte mare, va rog sa ma ajutati.
Multumesc anticipat celor ce vor avea bunavointa sa-mi raspunda.

Răspuns Câştigător
| Alexutzuhud a răspuns:

Ar trebui sa iti iei o sursa mai mare deoarece s-ar fi putu ars fiindca nu ti-a suportat placa de baza sau era foarte veche si plina de praf si sa supra incins oricm o sursa de 500w nu este prea scumpa pe internet ai putea sa iti cumperi un noua.