| LaurentiuRohan a întrebat:

Salutari. Vreau si eu sa imi fac un hosting gratuit pentru un site creat de mine in html, si ma intreb cum se face, am auzit ca iti trebuie un domeniu( eplicati-mi ce e si asta ), si multe alte lucruri pe care as vrea sa le stiu mai detaliat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ai mai multe variante.

daca apelezi la un hosting gratuit atunci nu ai nevoie de domeniu, iti vor oferi ei un subdomeniu gratis totodata.

daca vrei sa ai propriu domeniu atunci il cumperi si pe urma rezolvi problema cu hostul fie el gratis sau pe bani.

daca iti cumepri domeniu, odata ce ai hostul si iti urci sursele pe el iti pui si in serverul de dns pe care ar trebui sa il ofere hostingul asocitia intre ip si numele domeniului

| milesmain a răspuns:

Iei pachetul hosting Test de aici http://www.i-hostyou.ro/test-gazduire-1-an/, are si domeniu gratuit. Urci site-ul in cPanel la pachetull nou de gazduire primit si gata, este live!